This is some blog description about this site

تفاوت هاب در مقابل سوئیچ و مقابل روتر چیست؟

تفاوت هاب در مقابل سوئیچ و مقابل روتر چیست؟

در یک شبکه اترنت، برخی از دستگاه‌های شبکه وجود دارند که نقش خود را در سطوح مختلف مانند هاب،سوئیچ و روتر ایفا می کنند.عملکردهای سه دستگاه کاملاً با یکدیگر متفاوت است، حتی اگر گاهی اوقات همه آن‌ها در یک دستگاه واحد ادغام شوند به همین دلیل، بسیاری از مردم در مورد تفاوت بین هاب، سوئیچ و روتر احساس سردرگمی می‌کنند.در این مقاله بر موضوع هاب در مقابل سوئیچ در مقابل روتر، با هدف روشن کردن تفاوت‌های بین آن‌ها تمرکز خواهیم کرد.

ادامه خواندن

شناخت مفاهیم OLT, ONU, ONT در تکنولوژی PON

شناخت مفاهیم OLT, ONU, ONT در تکنولوژی PON

(شبکه نوری پسیو)، که در اصل به یک شبکه فیبر نوری اشاره دارد، که از PTMP و تقسیم کننده فیبر نوری برای تحویل داده‌ها از یک نقطه یا نتقال به نقاط پایانی استفاده می‌کند. برخلاف AON، چندین کاربر با استفاده از یک درخت منشعب از فیبرها و (واحدهای جداکننده/ ترکیب کننده) به یک (فرستنده/ گیرنده) متصل می شوند که کاملاً در حوزه نوری و بدون برق در معماری PON کار می‌کنند. در حال حاضر دو استاندارد اصلی PON وجود دارد: شبکه نوری پسیو گیگابیتی (GPON) و شبکه نوری پسیو اترنت (EPON).

در این مقاله قصد آشنایی بیشتر با تجهیزات PON را خواهیم داشت ...

ادامه خواندن

سوئیچ صنعتی چیست؟

سوئیچ صنعتی چیست؟

امروزه سوئیچ‌های صنعتی نقش بسیار مهمی در صنایع مختلف مانند انرژی، حفاظت از محیط زیست، حمل و نقل، نظارت بر شهر هوشمند و غیره ایفا می کند و تقاضا برای سوئیچ‌های صنعتی در حال افزایش است. در این مقاله، درک کاملی از سوییچ‌های‌ صنعتی خواهید رسید.

ادامه خواندن

خانه هوشمند ELTEX

خانه هوشمند ELTEX

ELTEX به طور رسمی سیستم خانه هوشمند خود را برای طیف گسترده ای از مصرف کنندگان ارائه می‌دهد. چندین سال است که سیستم خانه‌های هوشمند خود را بهبود داده و عملکردهای جدیدی را معرفی و آزمایش کرده است. اکنون شرکت التکس آماده ارائه آن به مشتریان می‌باشد.

ادامه خواندن

برش شبکه چیست و چگونه با 5G کار می کند؟

برش شبکه چیست و چگونه با 5G کار می کند؟

در دنیای 5G، مجازی سازی و متمرکز کردن منابع، مولفه‌های کلیدی شبکه سازی مقرون به‌صرفه و کم تاخیر در همه محیط‌ها هستند. در این مقاله خواهیم دانست برش شبکه چیست و چگونه کار می‌کند و چه جایگاهی در تکنولوژی 5G دارد. 

ادامه خواندن

پورت SFP (Small Form Factor Pluggable) چیست؟

پورت SFP (Small Form Factor Pluggable) چیست؟

اگر تا به حال مجبور شده‌اید دستگاه‌ها را با استفاده از کابل‌های مسی یا فیبر نوری متصل کنید، احتمالا با یک پورت SFP مواجه شده‌اید. علیرغم اندازه کوچکشان، این اسلات‌های کوچک و منظم، حمل و نقل سنگین زیادی را در دنیای ارتباطات داده تسهیل می‌کنند. در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

▪️ پورت SFP چیست؟

▪️ یک پورت SFP در کجا قرار دارد؟

▪️ پورت SFP چگونه کار می‌کند؟

▪️ پورت SFP برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

▪️ حداکثر فاصله بین دو دستگاه که یک پورت SFP می‌تواند در خود جای دهد چقدر است؟

▪️ آیا پورت SFP از کابل مسی یا فیبر نوری استفاده می‌کند؟

و در آخر، ما همچنین نشان خواهیم داد که چگونه Trenton System می‌تواند از پورت‌های SFP در محصولات خود استفاده کند، قبل از اینکه نتیجه‌گیری کنیم.

ادامه خواندن

تولید سریال ستاپ باکس تلویزیون هوشمند جدید التکس

تولید سریال ستاپ باکس تلویزیون هوشمند جدید التکس

التکس تولید انبوه ستاپ باکس‌های هوشمند جدید NV-731-WB، NV-730-WB، NV-731 و NV-730 مبتنی بر اندروید 11 را راه‌اندازی کرده است. این دستگاه‌ها شرکت‌ها را قادر می‌سازند تا خدمات تعاملی مورد نیاز مانند IPTV با کیفیت بالا، خدمات OTT، ویدیو (VoD)، منابع آنلاین و غیره را ارائه دهند.

ادامه خواندن

ترندهای برتر سال 2022 در حوزه شبکه

ترندهای برتر سال 2022 در حوزه شبکه

سالی که گذشت نشان داد مجازی سازی و دیجیتالی شدن کسب و کار و جامعه به سرعت در حال رشد و افزایش است. ما با سرعت بالاتری در حال نوآوری هستیم و درحال حاضر می‌توانیم ببینیم که در سال 2022 نیز، پاندمی ویروس کورونا به روش‌های مختلف، از جمله افزایش استفاده از فناوری‌های شبکه، بر زندگی ما تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

در این مقاله مواردی که به احتمال زیاد به ترندهای حوزه فناوری شبکه در سال 2022، از جمله اینترنت اشیا (loT)، رایانش ابری و غیره تبدیل خواهند شد را به بحث و بررسی خواهیم گذاشت. 

ادامه خواندن